info@raghi.ir 071-37390852
رسالت و ماموریت موسسه راقی (Mission)

راقی یک موسسه فرهنگی مادر است که در زمینه توزیع، تولید و باز آفرینی محصولات فاخر فرهنگی به صورت مکتوب، مجازی، دیداری و شنیداری؛ تربیت و آموزش نیروی فرهنگی، پژوهش ها و مطالعات فرهنگی و مدل سازی و ارائه الگوهای خلاقانه در حوزه خانواده، روانشناسی، سیاسی، اجتماعی، هنر و ادب، کتاب و کتابخوانی، سلامت و بهداشت با رویکرد اسلامی با تاکید بر آثار استاد شهید مرتضی مطهری (ره) فعالیت می کند. بر اساس رسالت و ماموریت موسسه راقی (Mission) این واحد تمام تلاش خود را به کار می گیرد که با ایجاد مهندسی فرهنگی نیاز مستمر سازمان ها، نهادها و موسسات دولتی و غیر دولتی را به مشاور، پژوهشگر، مدیر، مربی، کارشناس، مبلغ و تولید کننده فرهنگی موثر برطرف کرده و آورده های فرهنگی فاخر را برای این سازمان ها و نیز نیروهای فعال فرهنگی و عموم مردم تولید یا در دسترسی قرار دهد.

مزیت راقی نسبت به سایر موسسات دولتی و غیر دولتی مشابه این است که از یک تیم اجرایی چابک و یک گروه مشاوران خلاق بهره مند است و با ایجاد مهندسی فرهنگی، موثرترین سازمان های فرهنگی به ویژه سازمان های مردم نهاد را برای تقویت و توسعه خدمات، تولیدات و ایده های بکر فرهنگی به یکدیگر متصل می کند.

بیانیه ارزشها و رسالت و ماموریت موسسه راقی

ما معتقدیم “فرهنگ مانند هوایی است که تنفس می کنیم”، بنابراین به جریان سازی موثر فرهنگی مطابق با آموزه های اسلامی با بهره گیری از هنر متعهد توجه ویژه داریم و با اتکاء به خداوند بزرگ تلاش خواهیم کرد تا با کار گروهی، همدلی و ایجاد انگیزه های متعالی برای فعالیت های علمی، پژوهشی، آموزشی، تولیدی و توزیعی در ارتقاء مستمر کمیت و کیفیت برنامه ها، گامی در جهت تعالی فرهنگ و فعالیت های فرهنگی برداریم. و در این راستا صداقت، رازداری، جلب رضایت مشتریان و در دسترس بودن را سرحوله خویش قرار می دهیم.

چشم انداز موسسه فرهنگی پژوهشی راقی (Vision)

موسسه راقی در افق سال 1404، با ارائه بالاترین سطح از پاسخگویی و شفافیت، یکی از معتمدترین موسسات و دارای مرجعیت فرهنگی برای مشتریان (مخاطبان اصلی موسسه) و عملکرد آن معیاری برای ایجاد و ارزیابی موسسات مشابه در سطح بین المللی و در 10 سال آینده با ایجاد شبکه فراگیر و دسترسی در سراسر کشور و سایر کشورهای اسلامی یکی از پنج موسسه فرهنگی مادر در جهان اسلام خواهد بود.

شعار موسسه راقی

موسسه راقی نهاد شبکه فرهنگی ایران؛ موسسه ای نوآور، بالنده و پیشرو.

معنی کلمه راقی

انتخاب واژه “راقی” به عنوان نام موسسه از سه وجه مورد نظر بوده است:

  1. “راقی” واژه ای است که از به هم پیوستن حروف اول کلمات “راستین قلم یکتا” (را + ق + ی) ساخته شده است. “راستین قلم یکتا” نام اصلی موسسه است که در اداره ثبت شرکت ها با شماره 2850 به ثبت رسیده است. منظور از راستین قلم یکتا، استاد شهید مرتضی مطهری (ره) است که آثار ایشان به عنوان درون مایه اصلی فعالیت های موسسه مورد نظر می باشد.
  2. “راقی” کلمه ای است عربی (که در فارسی نیز به کار می رود) اسم فاعل از ریشه رقی به معنای بالا رونده، جلو رونده، تحصیل کرده یا بالا رونده در علم. از آنجا که هدف غایی موسسه ارتقاء سطح معرفتی، فرهنگی و نیز ارتقاء فعالیت های فرهنگی جامعه به سطحی ناب و عالی می باشد این نام انتخاب شده است.
  3. “راقی” واژه ای است که در کلام رهبر معظم انقلاب حضرت آیه الله العظمی خامنه ای در مورد مطالعه آثار استاد مطهری به کار رفته است: “اگر کسی فقط آثار ایشان (شهید مطهری) را از اول تا آخر با دقت بخواند، کافی است که او را به یک سطح “راقی” از معارف عمیق اسلامی برساند. 14/6/1379

باز آفرینی:

بر اساس بیانیه رسالت و ماموریت موسسه راقی (Mission) مقصود از باز آفرینی، تولید دوباره یک اثر علمی، هنری و غیره متناسب با شرایط و مخاطبان خاص می باشد، به عنوان نمونه باز تولید آثار استاد مطهری در قالب کتاب، تابلو تصویر، فیلم و غیره برای گروه های سنی مختلف.

اطلاعیه

 ثبت نام دوره‌های موسسه فرهنگی‌پژوهشی راقی
ثبت نام دوره‌های موسسه فرهنگی‌پژوهشی راقی
مدرسه اندیشه ورزی فارا
مدرسه قرآنی ترنم باران وحی
شبکه کاغذی پاسخگو

نوشتن دیدگاه