info@raghi.ir 071-37390852
همایش علمی استاد شهید مرتضی مطهری(ره) 97

گزارش همایش ۹۷

بر اساس گزارش همایش ملی شهید مرتضی مطهری ۹۷ در این برنامه تاکید شد ضرورت به روز رسانی و کاربردی کردن غنای فکری استاد مطهری در جامعه امروز باید سطح اعتلای خوبی را کسب کند. دانشگاه علوم پزشکی شیراز، در تاریخ 19 اردیبهشت 97، میزبان نخستین همایش ملی استاد شهید مرتضی مطهری(ره) است.

گزارش برگزاری همایش ملی شهید مرتضی مطهری ۹۷

به گزارش “وب دا” در شیراز، مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام اینکه امروزه جامعه نیاز دارد اندیشه های تربیتی شهید مطهری را استخراج و در جامعه معرفی و تبیین کند، گفت: ضرورت دارد دستگاه های آموزشی در راستای تحقق تعلیم و تربیت جوانان، اندیشه و رهنمودهای استاد شهید مطهری را نهادینه و به نسل جوان آموزش دهند.

حجت الاسلام والمسلمین “حمید مقامی” در نخستین همایش ملی استاد مطهری که با محوریت بررسی آراء و روش‌شناسی استاد مطهری و با حضور اساتید و دانشجویان برگزار شد، شهید مطهری(ره) را از مفاخر و اندیشمندان جامعه برشمرد و افزود: گرامیداشت مفاخر و شخصیت های ملی و مذهبی اثرگذار، از ضرورت های فرهنگی و اجتماعی است.

او با اشاره به غنای فکری استاد مطهری، تاکید کرد: ظرفیت‌های فراوانی در اندیشه و آرای این استاد برجسته وجود دارد که بایددر جامعه امروز، به روزرسانی و کاربردی شود. حجت الاسلام والمسلمین مقامی، ادامه داد: طبقه‌بندی علوم در دنیای امروز، می‌تواند بر اساس نظریه فطرت شهید مطهری انجام شود.

نظام‌های فکری و عملی تفکر شهید مطهری

مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، شهید مطهری را در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی صاحب نظر و ایده خواند و افزود: ما می‌توانیم یک نظام تعلیم و تربیت از آرای شهید مطهری استخراج کنیم که افراد را از مهد کودک تا دانشگاه هدایت کند.

او با بیان اینکه آثار شهید مطهری قابلیت تبدیل به نظام‌های فکری و عملی در جامعه اسلامی را دارد، این همایش را تلاشی برای برجسته کردن و کاربردی کردن آراء و نظرات شهید مطهری دانست.

“علیرضا فارسی نژاد” عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و دبیر علمی همایش ملی استاد مطهری نیز با اشاره به اینکه برگزاری همایش، گام نخست برای شناسایی ظرفیت‌های موجود در آرای شهید مطهری و بهره‌گیری از آن در مسیر تحول علوم انسانی است، گفت: این همایش یک روزه در سه بخش با موضوعات «تحول در علوم انسانی از دیدگاه استاد مطهری»، «مبانی و نوآوری‌های تعلیم و تربیتی استاد مطهری» و «روش‌شناسی و نقد روشی استاد مطهری» برگزار می شود.

 

اساتید همایش ملی شهید مطهری 97

او افزود: در سه میزگرد تخصصی، آرای استاد مطهری مورد تحلیل و نقد و بررسی قرار می گیرد و اساتید بنام و صاحب‌ نظر کشوری مانند آیت‌الله دکتر “احمد بهشتی” عضو مجلس خبرگان رهبری در فارس، استاد “مصطفی ملکیان”، دکتر “محمدتقی سبحانی” رئیس پژوهشکده کلام اهل بیت(ع) قم، دکتر “علی اصغر خندان” استاد دانشگاه امام صادق (ع)، دکتر “رحمت الله مرزوقی” استاد دانشگاه شیراز و دکتر “حسین سوزنچی” دانشیار گروه علوم اجتماعی دانشگاه باقرالعلوم(ع)، به ایراد سخنرانی و ارائه نقطه نظرات خود در این زمینه می پردازند.

به گفته دبیر علمی همایش ملی استاد شهید مرتضی مطهری سال آینده نیز دومین دوره از این همایش، برگزار خواهد شد. نخستین همایش ملی استاد شهید مرتضی مطهری(ره) 97 ، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان فارس، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی شیراز، موسسه فرهنگی پژوهشی راقی و مدرسه اندیشه ورزی فارا برگزار شد.

     
مدرسه اندیشه ورزی فارا
مدرسه قرآنی ترنم باران وحی
شبکه کاغذی پاسخگو

071-0000-0000

info@raghi.ir

نوشتن دیدگاه