info@raghi.ir 071-37390852

مدرسه اندیشه ورزی فارا ( فراگیری اصول و روش های اندیشه ورزی ) بر اساس آموزش تفکر و اندیشه ورزی در آثار متفکران معاصر بالاخص استاد شهید مرتضی مطهری (ره) از سال 86 آغاز به کار کرده  و در این راستا با برگزاری دوره های پودمانی و ترمی، کارگاه های آموزشی و همایش های علمی، به دنبال رسیدن به سبک و روش زندگی سعادتمند در بعد فردی و اجتماعی است.

معرفی مدرسه اندیشه ورزی فارا

 • در فارا چه میخوانیم؟

در فارا آثار و کتابهای استاد مطهری را به زبان ساده تر و خودمانی تر می خوانیم، که به شکل موضوعی دسته بندی شده و در تعدادی پودمان درسی قرار گرفته است.

 • به دنبال چه هستیم ؟

هدف ما شناخت اصول و روش های اندیشه ورزی است. ما به دنبال اندیشه ها نیستیم بلکه به دنبال اندیشیدن و اندیشه ورزی هستیم، چرا که با آموختن روش اندیشه ورزی می توان بر تمامی اندیشه ها تسلط پیدا کرده و راه را از بیراهه تشخیص داد و در تلاطم علوم و اندیشه های مختلف ثابت قدم ایستاد. در واقع ما به دنبال آموزش روش ماهیگیری هستیم آن هم در حوزه انسان چند بعدی و با استفاده از ابزار تفکر و تعقل.

 • منابع مورد تدریس در مدرسه فارا چیست ؟

از آنجا که فارا به دنبال آموزش روش اندیشه ورزی است لذا ناگزیر باید به سراغ متفکرانی رویم که فقط اندیشه ها را به ما ندهند و اصول و روش های اندیشه ورزی را و آن هم به صورت همه جانبه ارائه کنند.استاد مطهری از جمله این متفکران است. که با روش و آثار خود ، تا حد زیادی ما را به سرمنزل مقصود می کشاند.

منابع اندیشه ورزی مدرسه فارا

همین جملات رهبر کبیر انقلاب امام خمینی (ره) ما را بس که فرمودند: من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد توصیه می کنم که کتاب های این استاد عزیز را نگذارند با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود . آثار قلم و زبان او بی استثنا آموزنده و روان بخش است و مواعظ و نصایح او که از قلبی سرشار از ایمان و عقیده نشات می گرفت ، برای عارف و عامی سودمند و فرح زا است. من فرزند بسیار عزیزی را از دست داده ام و در سوگ او نشستم که از شخصیت هایی بود که حاصل عمرم محسوب می شد .

 • فارا چقدر وقت ما را میگیره؟

هر پودمان معادل یک ترم تحصیلی است و یک نیم روز در هفته وقت شمارو میگیرد

 • چگونه امتحان می دهیم ؟

امتحانات فارا با جاهای دیگر متفاوت است و شاید بتوان گفت که امتحانی در کار نیست و مهم فراگیری روش تفکر است.

 • بعد از گذراندن دوره ها چه میکنیم ؟

بعد از گذراندن دوره ها بسته به توانایی شما میتوانید تدریس کنید ، در طرح های پژوهشی ما شرکت کنید به عنوان سخنران یا مبلغ در سایر محیط های اجتماعی اعزام شوید و یا در فعالیت های فرهنگی و تبلیغی مرکز شرکت کنید. همچنین فارا به مناسبت های مختلف همایش و کارگاه های آموزشی و فرهنگی دارد.

در واقع مادامی که شما تمایل به همکاری با فارا را داشته باشید، فارا هم با شما کار دارد و به صورت همیشگی می توانید با فارا و در قالب های مختلف همکاری داشته باشید. در ضمن مگر همیشه باید بعد از اتمام دوره اتفاقی بیافتد همین که شما نگاهتان، طرز اندیشه و جهان بینی خود را نسبت به مسائل تغییر داده اید و مسیر درست را انتخاب کرده اید، بزرگترین اتفاق بعد از اتمام دوره است.

امتیازات ثبت نام در فارا

 1. فراگیری روش اندیشه ورزی بر خلاف سایر دوره ها
 2. کلاس های مهارتی در کنار کلاس های تئوری
 3. نویسندگی خلاق، مهارت مطالعه، روش پژوهش، روش تفکر و غیره
 4. عضویت در باشگاه فرهنگی و بهره مندی از تخفیفات ویژه، اردو، استخر و غیره
 5. شرکت در همایش ها و کارگاه های آموزشی متنوع در سال
 6. محیطی کاملا امن و آرام و علمی
 7. دغدغه مند بودن مسئولین فارا در جهت رشد تفکر و اندیشه ورزی دانش پژوهان
 8. استفاده از اساتید مجرب
 9. استفاده از ظرفیت دانش پژوهان، در قالب همکاری های علمی، پژوهشی و فرهنگی
 10. کلاس های مسئله محور، پژوهش محور و مباحثه ای
 11. برگزاری کرسی های آزاد اندیشی

اساتید مدرسه اندیشه ورزی فارا

از آنجا که وقت دانش پژوهان در مدرسه اندیشه ورزی فارا از ارزش قابل توجهی برخوردار است ، لذا سعی شده که از اساتید مجرب، صاحب فکر و اندیشه و متخصص در پودمان های مختلف استفاده شود.

در کلاس چه اتفاقی می افتد؟

مطالعه، تدریس، مباحثه، چالش علمی، رسیدن به جواب، بی پاسخ نماندن سوال هیچکسی؛ شما انتخاب می کنید در کلاس چه اتفاقی بیافتد. قرار نیست استاد فقط سخنرانی کند. بلکه قرار است تفکر و اندیشه در کلاس با همکاری استاد و دانش پژوه پرورش یابد.

آدرس مدرسه اندیشه ورزی فارا

مدرسه ی اندیشه ورزی فارا انتهای کوچه 6 خیابان ملاصدرا واقع در موسسه فرهنگی پژوهشی راقی می باشد.شماره های مدرسه اندیشه ورزی فارا:

 • 09391537363
 • 09906988332

[vc_row][vc_column][vc_empty_space height="28px"][cmo_single_image link="https://eitaa.com/Fara_motahari" link_target="_blank" image="9396" overlay_color="rgba(188,50,0,0.68)"][/vc_column][/vc_row]

دانلود فایل معرفی فارا

ورود به دوره دانشجویی فارا
کتابخانه ( آثار استاد مطهری)
جستجوی پیشرفته آثار شهید مطهری
 
This error message is only visible to WordPress admins

Error: No feed found.

Please go to the Instagram Feed settings page to create a feed.

 
مدرسه اندیشه ورزی فارا
مدرسه قرآنی ترنم باران وحی
شبکه کاغذی پاسخگو

071-36473757

info@raghi.ir

آشنایی مختصر

شرح زندگی استاد مطهری
زندگی نامه شهید مطهری
اساتید شهید مطهری

مطهری فرزند عزیز برای من و پشتوانه ای محکم برای حوزه های دینی و علمی و خدمتگذاری ‏سودمند برای ملت و کشور بود. ‏من به دانشجویان و طبقه روشنفکران متعهد توصیه می کنم که کتاب های این استاد عزیز را نگذارند ‏با دسیسه های غیر اسلامی فراموش شود. ‏خدای را شکر که آنچه از این استاد شهید باقی است با محتوای غنی خود مربی و معلم است . ‏

“مطهری پاره تن من بود.‏” (امام خمینی (ره))